Замість того щоб формально виконати вимогу законодавства, знищивши мозаїчне панно на фронтоні тернопільської школи, керівництво навчального закладу творчо підійшло до вирішення цього питання, спробувавши перетворити “комуністичну” мозаїку у патріотичне зображення, сповнене національних символів.
Школу № 22 у Тернополі побудували у 1986 році, з тих пір фасад прикрашає пано. Створене у радянські часи, воно мало і радянську символіку. З часом мозаїка почала обсипатися, однак замінити пано виявилось надто дорого, близько мільйона гривень, тому його й вирішили переробити.
Радянську символіку замінять українською, а у центрі пано буде дівчина з вінком на голові.
“Центральне пано, яке найбільш постраждало, ми його демонували. Мозаїка, яка з нього залишилася, нею відремонтували зліва і справа фасад, а на центральне пано ми замовили відповідно стенд, аналогічно виконаний в даному архітектурному стилі на метало-пластику”, – розповідає директор школи Олег Климчук.
Роботи з оновлення пано розпочали з демонтування мозаїки, згодом її сортували вчителі разом з учнями, яким цей процес приніс надзвичайно позитивні емоції, адже був дуже схожий на гру.
Встановлення мозаїки панують закінчити ще до початку навчального року. Така метаморфоза фронтону обійдеться навчальному закладу лише у 60 тисяч гривень.
Нагадаємо читачам Місцевого часу, що на будівлях Тернополя залишається ще чимало зображень радянської доби, окремі з яких навіть здобули всесвітню славу, потрапивши на сторінки книги “Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics”.
Прокоментуй першим "Лагідна декомунізація Тернополя"